Kniha 1

20. března 2012 v 12:34 | Azy |  Kniha-Anděl loupající pomeranč
"Jak to mluvíte se svou matkou?!" křičívala na mě chůva, kdykoli jsem matku oslovila "slone".
"Vždyť se podívejte, je z ní malý růžový slon." zněla často má odpověď.
A já si nevymýšlela. Z matky se opravdu často stával malý růžový slon s obrovskýma ušima a scvrklým chobotem. To, že slon byl tlustý jsem raději nezmiňovala. V takových chvílích začínávala matka plakat. A přiběhl otec, tedy, dveřmi se přiřítil obrovský muflon s dlouhým krkem a rohama na konci špičatýma a ostrýma, jako břitva, ale já se jej nebála. Nikdy mě na rohy nemohl nabrat, jelikož je měl zatočené dozadu. Pak se oba rodiče opět proměnili v lidi a otec matku objímal a utěšoval.
Chůva mě po otcově mávnutí rukou vždy odvedla pryč, nejčastěji do kuchyně, kde se scházely všechny služky, kuchařky a pokojské. Muže jsme v domě neměli, protože si to otec nepřál.
"Už jste se někdy projela na otci?" zeptala jsem se jednou Doris, totiž mé chůvy, když mne opět odvedla po předešlé scéně do kuchyně.
Všichni okolo se na mě udiveně podívali a Doris vrhla na mou osobu vytřeštěný pohled. Poté mi dala obrovský pohlavek. Mě to stejně nebolelo, ale to jsem jí neřekla.
"Ty jsi tak nevychovaný spratek Xiro!" hlas se jí třásl, že jsem se bála, ale jí nevypadl z krku.
Ona byla moje chůva, takže to ona mohla za to, že jsem "nevychovaný spratek". A přesto mě tím urazila. Já se jí ptala, jen abych zjistila, zda se na otcově hřbetě projela, poněvadž já po tom dlouho toužila, a kdyby nechal ji se projet, mně by to určitě dovolil také. A k tomu jsem se chtěla ujistit, že se při jízdě nepromění v člověka, protože to bych dozajista spadla.
Uraženě jsem tedy odešla do svého pokoje a definitivně se rozhodla, že po Dorisině reakci otce o jízdu žádat nebudu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jessica mcclintock wedding dress jessica mcclintock wedding dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 17:21 | Reagovat

This post is precise and justify any time it can consume while reading it. I'll recommend everyone searching this topic require a search on this post. They have all the blueprint about the topic so they cover most of the aspects in connection with the topic.
http://www.speakdress.com/ball-gown-wedding-dress-style.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama